specijalistički seminar ovrha na plaće

Pitanje provedbe ovrhe na plaći često se percipira kao praktično računovodstveno pitanje, ali riječ je o iznimno slojevitom pravnom i računovodstvenom izazovu kojem je nužno pristupiti temeljito i multidisciplinarno.
Iako bi danas ovrha na novčanim sredstvima putem FINA-e trebala predstavljati pravilo u smislu predmeta i sredstva ovrhe, svakodnevna praksa ipak ukazuje kako se svi koji obavljaju poslove obračuna te isplate plaće i drugih primanja susreću s nizom različitih zahtjeva od strane trećih osoba (u pravilu vjerovnika), kojima se od poslodavca zahtijeva da ustegnu dio plaće radnika te izravno izvrše prijenos sredstava na račun vjerovnika.
Složenost i učestale izmjene normativnog okvira koji uređuje predmetno područje, okolnost postojanja zaštićenog računa te ograničenja i izuzimanja od ovrhe, kao i niz drugih nepredvidivih okolnosti, onemogućuju jasno i nedvojbeno definiranje jednoobraznog postupanja u svim potencijalnim situacijama vezanim uz provedbu ovrhe i drugih ustezanja na plaći. Dodamo li navedenom potencijalnu prekršajnu odgovornost poslodavca, kao i moguću odgovornost za štetu u slučaju izostanka poštivanja propisa koji uređuju predmetno područje, problem ovrhe na plaći svakako dobiva još dublju i složeniju dimenziju.
Prepoznavši potrebu za temeljitiji pristup i detaljnije razjašnjavanje dvojbi oko provedbe ovrhe na plaći stručnjaci i konzultanti tvrtke LIBUSOFT CICOM organizirali su specijalistički seminar.

 

Termin i mjesto održavanja seminara objavit ćemo USKORO

 

U okviru seminara obradit ćemo sljedeće teme i pitanja:

  • administrativna zabrana i zapljena po pristanku dužnika
  • ovrha na plaći kao predmet ovrhe
  • izuzimanja i ograničenja od ovrhe
  • ustegnuće sindikalne članarine i potraživanja poslodavca prema radniku
  • prvenstveni red postupanja u odnosu na okolnost postojanja zaštićenog računa
  • primjena i vremenskom važenje propisa u odnosu na valjanost pravnih poslova kojima se dopušta ustezanje plaće
  • prekršajna odgovornost poslodavca
  • osvrt na relevantnu sudsku praksu

 

Predavači:

  • Zinka Bulka, dipl. iur., sutkinja Županijskog suda u Velikoj Gorici
  • Vedran Vukobrat, dipl. iur., pravni savjetnik društva Libusoft Cicom

 


NAPOMENA:

Kotizacija za specijalistički seminar iznosi 1.200,00 kn + PDV.
Za LC korisnike odobravamo popust od 200,00 kn, pa kotizacija iznosi 1.000,00 kn + PDV.

Prijavite se najkasnije do 24.03.2020. godine u 12:00 sati putem priložene PRIJAVNICE

Kotizaciju za sudjelovanje molimo uplatite zaključno s 24.02.2020. godine na račun tvrtke LIBUSOFT CICOM d.o.o. IBAN HR4123600001101337826, a potvrdu o uplati molimo pošaljite na  e-mail prodaja@spi.hr.
Pod model plaćanja navesti 00 41389-OIB korisnika.
Postojeći LC korisnici kotizaciju mogu uplatiti i nakon održanog savjetovanja.

Ukoliko je potrebno na računu navesti broj narudžbenice, molimo da nam isti dostavite najkasnije na dan održavanja edukacije na e-mail fakturiranje@spi.hr

Obzirom da je broj sudionika ograničen, u slučaju prijave za sudjelovanje, a ne pojavljivanja i neotkazivanja bez obavijesti:
– u minimalnom roku od 48 sata prije termina održavanja, naplaćuje se kotizacija u iznosu 50% od navedene vrijednosti edukacije
– u minimalnom roku od 24 sata prije termina održavanja, naplaćuje se kotizacija u punom iznosu.

U cijenu napredne obuke/seminara/radionice uključeni su radni materijali i prigodna zakuska.

Za sve dodatne informacije slobodno nas kontaktirajte na telefon 01/6599-555 ili e-mail info@spi.hr.